Newsy ekonomiczne

Newsy

20.08.2018 Płatności barterowe: Kryptowaluta nie jest środkiem płatniczym

Transakcje o wartości przekraczającej 15.000 zł muszą być regulowane z rachunku płatniczego przedsiębiorcy. Wyjątkiem jest tutaj inny niż... więcej »

20.08.2018 Brak faktury: rozliczenie podatku VAT i dochodowego

To, że podatnik zapomni wystawić fakturę nie oznacza, że nie będzie musiał zapłacić od swojej sprzedaży podatków. Gdy chodzi o najem... więcej »

20.08.2018 Produkcja piwa: określenie podstawy opodatkowania dla podatku akcyzowego

Wyrobem gotowym przy produkcji piwa jest piwo rozlane do pojemników przekazanych do magazynu i następnie do sprzedaży. Zatem to ilość piwa... więcej »

18.08.2018 Koszty aportu przedsiębiorstwa a koszty podatkowe

Wniesienie swojego przedsiębiorstwa do spółki osobowej skutkuje zwiększeniem źródeł finansowania działalności gospodarczej. W efekcie... więcej »

18.08.2018 Działalność nierejestrowana - na czym polega i z czym się wiąże?

Nie każdy, kto pracuje na własny rachunek, musi obecnie otwierać działalność gospodarczą. Jeżeli miesięczne przychody własnego... więcej »

17.08.2018 TK: organy podatkowe mają prawo do skargi pauliańskiej

Przewidziana w prawie cywilnym skarga pauliańska ma chronić wierzycieli w obrocie prywatnoprawnym. Tymczasem bardzo chętnie do niej sięga... więcej »

17.08.2018 Likwidacja spółki jawnej: spłata wspólników z podatkiem dochodowym

Wspólnicy, którzy w likwidowanej spółce przekażą część jej majątku jednemu wspólnikowi w zamian za spłatę pozostałych, będą musieli... więcej »

17.08.2018 Branża budowlana, czyli kolos na glinianych nogach

Chociaż można byłoby się spodziewać, że branża budowlana najgorsze ma już za sobą, to jednak dane Krajowego Rejestru Długów wyraźnie... więcej »

16.08.2018 Dla kogo składki ZUS od przychodu od 2019 roku?

Od przyszłego roku drobni przedsiębiorcy opłacający duży ZUS będą mogli płacić składki od przychodu. Jednak nie wszyscy. Z tej ulgi nie... więcej »

16.08.2018 Podzielona płatność w VAT: wybrane zagadnienia

Na rachunek VAT można uzyskać przyspieszony zwrot podatku, ale takiego zwrotu nie można łączyć z innym. W ramach podzielonej płatności nie... więcej »

16.08.2018 Rozwód i podział majątku a podatek od sprzedaży nieruchomości

Wspólny majątek małżeński jest bezudziałowy. Każdy małżonek dysponuje nim w pełni. Na potrzeby PIT-u majątek taki jest nabywany przez... więcej »

15.08.2018 Ujawnienie budynku - środka trwałego w podatku CIT

Częściowa decyzja o pozwoleniu na użytkowanie budynku pozwala na zaliczenie go do środków trwałych. Jeżeli podatnik z czynnością taką... więcej »

14.08.2018 Kontrakt menedżerski = niskie koszty podatkowe i wysokie stawki podatku

Przychody z tzw. kontraktu menedżerskiego są zaliczane do przychodów z działalności wykonywanej osobiście. Podatnicy nie mogą ich zaliczyć... więcej »

14.08.2018 Załadunek sztuk padłych bez podatku dochodowego

Dochody z działalności rolniczej są wyłączone z podatku dochodowego. Zdaniem fiskusa do dochodów tych należy zaliczyć także wynagrodzenie... więcej »

14.08.2018 Przedsiębiorco! Zobacz, jak przechytrzyć Brexit

Czy wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może wyrządzić szkody polskim przedsiębiorcom? Wielu z nich, jak wynika z badania... więcej »

źródło: eGospodarka.pl