Newsy ekonomiczne

Newsy

19.09.2018 System wynagrodzeń i benefitów pozapłacowych musi być jasny

Wynagrodzenie może z powodzeniem uchodzić za formę komunikacji na linii pracodawca - pracownik. Firma, która nie dokłada należytych starań,... więcej »

18.09.2018 Środek trwały z dotacji: wyłączamy koszty a nie korygujemy wartość

Otrzymanie dotacji na zakup czy wytworzenie środka trwałego wywołuje określone skutki podatkowe. Z jednej strony od kwoty dotacji podatnik nie... więcej »

18.09.2018 Nowy podatek od zysków, których nie ma czyli exit tax

Nie tylko Polska, ale i Unia Europejska pracuje nad zwiększeniem wpływów podatkowych w krajach, w których zysk został wypracowany. Właśnie... więcej »

18.09.2018 Przekształcenie firmy w spółkę z o.o.: rozliczenie wynagrodzeń

Wypłacone terminowo wynagrodzenia są kosztem tego miesiąca, za który są należne, mimo ich wypłaty w miesiącu następnym. Stąd w przypadku... więcej »

17.09.2018 Paliwo do służbowego samochodu jest w ryczałcie pracowniczym

Organy podatkowe po raz kolejny dokonały nadinterpretacji prawa w calu zwiększenia wpływów budżetowych. Tym razem chodzi o ryczałtowy... więcej »

17.09.2018 Wyższe kary dla firm i przepadek mienia

Resort sprawiedliwości doszedł do wniosku, że obecne kary dla firm są zbyt łagodne. Dlatego pracuje nad zmianą ustawy o odpowiedzialności... więcej »

17.09.2018 Podatek od komercyjnych nieruchomości wartych ponad 10 mln zł w 2019 r.

W 2019 r. zmieniają się zasady wymiaru podatku od posiadanych nieruchomości oddanych w najem bądź dzierżawę. Jeżeli suma ich wartości... więcej »

14.09.2018 Kiedy można łączyć formy opodatkowania PIT-em?

Zryczałtowaną formę opodatkowania firmy prowadzonej na własne nazwisko można łączyć z podatkiem liniowym, gdy ten ma dotyczyć dochodów... więcej »

14.09.2018 Biura podróży: długi nie rosną, dłużników przybywa

Biura podróży wyszły na prostą i nie przerażają już klientów widmem swoich upadłości. Zrealizowany przez BIG InfoMonitor raport... więcej »

14.09.2018 Jak sprawdzić kontrahenta? 3 przydatne triki księgowego

Gdzie szukać informacji o firmach? I na co zwrócić uwagę, aby w pełni dopełnić swoich obowiązków należytej staranności w VAT, dając... więcej »

14.09.2018 Czy lean management może sprawdzić się w biurze?

Wprawdzie początków filozofii Lean Management, czyli „szczupłego zarządzania”, należy doszukiwać się przde wszystkim w przemyśle... więcej »

13.09.2018 Uwaga na fałszywe maile od ZUS. To cyberprzestępcy

Uważaj na fałszywe maile z fakturami od ZUS. To cyberprzestępcy. Otwarcie zawartego w nich załącznika może zakończyć się zawirusowaniem... więcej »

13.09.2018 Podatek VAT od transakcji między firmami małżonków

NSA zmienia podejście do rozliczania podatku VAT w przypadku transakcji zawieranych pomiędzy małżonkami. Jego zdaniem, gdy między małżonkami... więcej »

13.09.2018 Konstytucja Biznesu: fiskus zapomina o klauzuli pewności prawa

Podstawowym filarem opracowanej Konstytucji Biznesu jest klauzula pewności prawa, która ma gwarantować przedsiębiorcom sprzyjające warunki do... więcej »

13.09.2018 Odszkodowanie z polisy OC za śmierć męża w podatku dochodowym

Otrzymane odszkodowania/zadośćuczynienia stanowią co do zasady przychód podatkowy, najczęściej zaliczany do przychodów z innych źródeł.... więcej »

źródło: eGospodarka.pl